0

تنظیمات قالب

چگونه تمرکز کنیم

رایگان
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز: 0.00 (0 رای)
کد محصول
hgf669586
بازدید
1660
تولید کننده
سال تولید
1400
حجم فایل
3 مگابایت
دانلود رایگان
چگونه تمرکز کنیم

توضیحات

چگونه تمرکز کنیم

 

تقویت تمرکز می تواند شما را به یک دانش آموز یا کارمند بهتر و همچنین به فردی شادتر و منظم تر تبدیل کند. اگر می خواهید تمرکز خود را تقویت کنید، پس باید یاد بگیرید از عوامل موجب حواس پرتی اجتناب کنید و قبل از انجام کار، با یک برنامه دقیق، متمرکز شوید. اگر می خواهید بدانید چگونه مانند لیزر تمرکز کنید، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید!

 

بخش اول ( منظم شدن )

 

1 - فهرست کارهای روزانه تهیه کنید. اگر می خواهید بهتر تمرکز کنید، باید هر روز فهرست کارهای روزانه را تهیه کنید به گونه ای که فهرست ملموسی از فعالیت هایی که باید پس از اتمام کار بررسی کنید را داشته باشید و احساس کنید برای دستیابی به اهداف خود، مسیر بهتری را انتخاب کرده اید. به جای اینکه بی هدف بنشینید، فهرستی از  اهداف پیش روی خود را آماده خواهید کرد و با تکمیل آن کارها، احساس غرور می کنید

 

· حداقل سه کار را بنویسید که باید همان روز انجام دهید و سه مورد دیگر را بنویسید که باید در روز بعد انجام دهید و سه مورد را نیز که باید در آن هفته انجام شود، یادداشت کنید. کارهایی که باید در آن روزانجام دهید را کامل کنید و اگر زمان کافی برای شروع فعالیت دیگر و کار کردن روی سایر کارها داشته باشید، احساس موفقیت می کنید.

 

· با استراحت به خودتان پاداش دهید. هر بار که مورد دیگری از فهرست کارهای خود را کامل می کنید، به خود استراحت کوچکی بدهید.

 

· سعی کنید همه کارهای کوچک مانند خرید مواد غذایی را در اسرع وقت انجام دهید. این امر، فهرست  شما را کوتاه تر می کند و به شما اطمینان خواهد داد که ابتدا همه کارهای جزئی را انجام می دهید. تنبل نباشید و کارهای کوچک را به تعویق نیندازید!

 

2- وظایف خود را اولویت بندی کنید. به یاد داشته باشید که صبح، خلاقانه ترین یا سخت ترین کارها را انجام دهید، زیرا سرشار از انرژی و انگیزه هستید. کارهای ساده تر، مانند برنامه ریزی جلسات، تنظیم اوراق قدیمی یا تمیز کردن محل کار خود را در بعد از ظهر، یعنی زمانی که احساس خستگی بیشتری دارید، انجام دهید .

 

· سخت ترین کار را تا پایان روز به تعویق نیندازید، در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید آن کار را به روز بعد موکول کنید.

 

3- یک فضای سازمان یافته داشته باشید. حفظ فضای سازمان یافته، کلید متمرکز بودن است. اگر بدانید که هر وسیله ای دقیقاً در دفتر، میز تحریر، کوله پشتی یا فضای کار شما قرار دارد، تمرکز کردن بسیار ساده تر می شود

message نظرات شما

شما دسترسی به بخش نظرات ندارید!

محصولات مرتبط