0

تنظیمات قالب

برتري خفيف

رایگان
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز: 0.00 (0 رای)
کد محصول
hgf66954
بازدید
10888
تولید کننده
سال تولید
1399
حجم فایل
1 مگابایت
دانلود رایگان
برتري خفيف

توضیحات

 

درس های مهم از کتاب برتری خفیف

 

"تنها کسی که سرنوشت شما را به آن تبدیل می­کند، همانی است کـــه خودتان تصمیم به بودنش می­گیرید"

 

                                                                                                        امرسون

 

همه­ی ما انسان­ها دوست داریم که تغییر کنیم و به پیشرفت و موفقیت برسیم ولی نمی دانیم که فرایند تغییر، آرام، طولانی و گهگاه پرپیچ و خم و دردناک خواهد بود.

 

به دلیل پیشرفت تکنولوژی و زندگی سریع در این روزها، فکر می­کنیم که تغییر هم می­تواند سریع و ناگهانی اتفاق بیفتد. خیلی از ما آدم­ها می­دانیم و آگاه هستیم که برای بهتر شدن زندگی­مان  باید یک سری تغییرات اتفاق بیفتد ولی همت و برنامه­ریزی و پشتکار لازم را برای انجام تغییرات نداریم.

 

 

خیلی از مواقع هم سراغ تغییرات نمی­رویم چون فکر می­کنیم ما، استحقاق و شایستگی لازم را برای موفقیت و پیشرفت در زندگی، نداریم. " یعنی خودمان و توانایی هایمان را به درستی باور نداریم."

 

گاهی هم فکر می­کنیم چون آدم متوسطی هستیم، محکوم به کسب نتایج متوسط هم در زندگی هستیم، و خودمان را محدود به یک سری مسائل می­کنیم و جلوی پیشرفت خود را می­گیریم. اما وقتی بدانیم که کارهایی که ما را به سوی موفقیت و پیشرفت می رسانند، ساده هستند و شامل یک سری اقدامات روزانه و ناچیزند، که باید هر روز تکرار شوند تا موفق شویم، آنگاه شاید نگاه ما به تغییر کردن و موفق شدن، عوض شود. کارهایی مانند مطالعه روزانه ، پس انداز ماهانه، ورزش و نرمش، قدردانی و تشکر از اطرافیان و ... اگر در طول زمان تکرار شوند، نتایج بزرگی به بار می­آورند.

 

آقای "جف اولسون" این کارها را " فضیلت­های کوچک" یا " عادت­های موفقیت" می­نامد.

 

اقدامات سازنده­ی ساده­ای که در طول زمان به طور مداوم تکرار می­شود تا ما را به برتری و موفقیت برساند.

 

" خود ما کنترل تمام و کمال مسیر زندگی­مان را برعهده داریم."

 

اولین عنصر برای تغییرات شگرف در زندگی:

 

1-تغییر در فلسفه و نگرش است.

 

فلسفه­ی ما متشکل از دانسته­ها، نحوه­ی استفاده کردن از دانسته­ها و نحوه­ی اثر گذاری بر کارهایی است که انجام می­دهیم. یعنی اگر فلسفه­ی مثبت در زندگی داشته باشیم نگرش مثبت هم به سراغمان می­آید و اقدامات مثبت انجام می­دهیم و نتایج خوب و مثبت می­گیریم.

 

 

یعنی برای اینکه تغییراتی در اقدامات روزانه­ی خود انجام دهیم ابتدا باید طرز فکر و فلسفه و نگرش خود را درباره­ی کارهای ساده روزمره تغییر بدیم.

 

2- عامل دوم برای تغییر کردن، توجه به انتخاب­های مختلف در زندگی­مان است.

 

اگر یاد بگیریم که در زندگی مسئولیت تمام انتخاب­هایمان را برعهده بگیریم و اگر اشتباهی از ما سر زده درس گرفته و دوباره با تلاش بیشتر و برنامه­ریزی دقیق­تر ، پیش بریم، مسیرمان به سمت موفقیت هموارتر می­شود.

 

 

بسیاری از مــــردم نمی­دانند که چقدر انتخاب­ها و تصمیمات آنــــها، زندگی­شان را تحت تاثیر قرار می­دهد.

 

 

نتایج تحقیقات مختلف نشان داده است که حدود 5درصد از افراد، به طور واقعی به اهدافشان و زندگی دست می­یابند چون این افراد یاد گرفته­اند که در عین برنامه­ریزی و انجام اقدامات منظم روزانه و هوشمندی در کار و عمل، انتخاب­ها و تصمیمات به جا و درستی هم در زندگی و در کار، اتخاذ نموده­اند. آنها مسئولیت تمام و کمال تصمیمات خود را بر عهده گرفته و متوجه شده­اند که مسئولیت­پذیری، شرط لازم هرگونه دستاورد ارزشمند در زندگی است. آنها فهمیده­اند ، همه­ی کلیدهای لازم برای تغییر بهبود اوضاع و حل کردن مشکلات و ایجاد تغییرات مثبت و سازنده، در دست خودمان است. افراد موفق می­دانند که انتخاب­های کوچک­شان مهم است و همین انتخاب­ها است که سلامتی، شادی و رضایت فردا را تامین می­کند.

 

"اقدامات کوچک و ساده و انتخابات درست وقتی با گذشت زمان ترکیب شوند، نتایج بزرگ و متفاوتی را ایجاد می­کنند."

 

 
 

 

3- عامل سوم که نقش مهمی در ایجاد تغییرات سازنده بر عهده دارد تلاش،مداومت و پشتکار در کارها است.

 

در دهه­های گذشته، همه ما انسانها فکر می­کردیم که هر کسی که استعداد خاص و بیشتری دارد، موفق­تر است. ولی با توجه به تحقیقات جدید، داشتن تلاش و پشتکار به همراه بهره­مندی از انواع هوش و برنامه ریزی­های هوشمندانه، ضامن بهتری برای موفقیت به شمار می­آیند.

 

 

 

" نقش پشتکار و عادت­های خوب در زندگی مانند نیروی مداوم آب است که می­تواند حتی سخت ترین صخره­ها را به سطحی صاف و صیقلی تبدیل کند"

 

آقای جیم­ران " می­گه: کارهای ساده­ای که به موفقیت منجر می­شوند، انجام دادنشان آسان است، اما انجام ندادنشان نیز به همان اندازه آسان است.

 

یعنی برای رسیدن به دستاوردهای بزرگ، فقط کافی است ، بعضی کارها و عادات درست در طول زمان به طور مداوم تکرار شوند.

 

برای رسیدن به موفقیت، لازم است که به طور تدریجی بعضی اقدامات را انجام دهیم و کارهای کوچک را هم مهم بدانیم یعنی باور داشته باشیم که: تک تک کارهایی که امروز انجام می­دهیم مهم است انتظار نتایج آنی و فوری را نداشته باشیم، صبوری کنیم تا در زمان درست نتایج دلخواه، حاصل شود.

 

اینو بدانیم که در کنار تلاش ، پشتکار و مداومت، عامل مهم در به نتیجه رسیدن کارها، زمان است.

 

یعنی کسب نتایج عالی به اقدامات روزانه مکرر و زمان مناسب نیاز دارد .

 

4-عامل چهارم داشتن صبوری در انجام کارها و رسیدن به نتایج است. در جهان امروزی که همه­ی مردم می­خواهند از کاشت مستقیماً به برداشت برسند، صبوری کردن خیلی می­تونه به ما کمک کند که ، بعد از انجام اقدامات مهم، اجازه بدهیم تا زمان مناسب طی شود و آنچه که کاشته­ایم ، به عمل برسد.

 

هر چند اصول برتری خفیف، خیلی کند در زندگیمان ، به ثمر می­نشیند و هیجان آنی ندارد ولی زمانی شروع به تاثیر گذاری می­کند که زمان کافی ، طی شود.

 

ما با یاری گرفتن از نیروی زمان، نیروی برتری خفیف را به جانب خودمان می­آوریم و با صبر و شکیبایی و ایمان قوی، در انتظار نتایج کارها و اقدامات خود، می­مانیم.

 

ومتوجه می­شویم که پس از مدتی وقتی نیروی تکانشی برتری خفیف شروع به اثر گذاری کند،چه اتفاقات عالی درزندگیمان رخ می­دهد0

 

گاهی لازم است آهسته حرکت کنیم تابه بهترین­ها برسیم "زمان نیرویی است که اقدامات وتلاش های روزانه رابه موفقیت­های بزرگ تبدیل می­کند0"

 

5-عامل پنجم درداشتن زندگی موفق وایجاد تغییرات مهم ، عامل شادی وهیجان درزندگی است0

 

" آلبرت شواینزر" می گه : "موفقیت کلیدشادی نیست،شادی است که کلید دستیابی به موفقیت است 0 "

 

 

اگربتوانیم درزندگی برنکات مثبت ،تمرکز داشته باشیم وازدرون شاد وپرانرژی باشیم ،خوشبخت­تر وموفق­تر خواهیم بود0

 

خیلی آدم ها دنبال شادیهای بیرونی هستند ولی شادی چیزی نیست که دربیرون باشد، شادی دقیقاً جلوی چشمان ما  است ،شادی چیزی نیست که اونوجستجوکنیم 0چیزی است که انجام می­دهیم ودردرون ما وجود دارد0 شادی ازژنتیک ، فرصت یا شانس ، ناشی نمی شه0 بلکه شادی باانجام دادن کارهای ساده وآسانی به وجود میاد که هرروز انجامشان می­دهیم 0

 

وقتی ماکارهایی انجام می­دهیم که سطح شادی راافزایش می­دهد ماسالم تر،تندرست تر هستیم ، ارتباطاتمون بهتره وانسان موفق­تری هم خواهیم بود0

 

پس برای داشتن زندگی بهتر ، باید درکنارهمه ی اهداف وبرنامه ها،" عادت های شادی " را هم درخودمان ایجادکنیم تابه  بهره­وری بیشتر درزندگی برسیم 0

 

عادت هایی مثل :

 

1-    زندگی درلحظه وشکرگزاری نعمت ها

 

2-    داشتن دیدگاه مثبت اززندگی

 

3-    رشد و پرورش ارتباطات خانوادگی ودوستانه

 

4-    بخشش وگذشت

 

5-    انجام فعالیت های مهم ومعنادار

 

6-    شریک شدن درکارهای خیر

 

7-    مطالعه کتاب­های خوب

 

8-    دیدن فیلم های مهیج وانگیزشی

 

اینوبدونیم که افزایش سطح شادی باعث موفقیت بیشتر سلامتی بیشتر، کارآیی وبهره­وری بهتر وحس رضایت عمیق تردر زندگیمان می­شود0

 

6-عامل ششم :توجه به اثر موجی است 0

 

اگه واقف باشیم که زندگی هر انسانی، زندگی بسیاری از انسان­های دیگه را تحت تاثیر قرار می دهد و همه افراد به نوعی مهم هستند سعی می کنیم  از بودن در کنار انسان­های مختلف لذت ببریم و درس­های لازم برای زندگی را فرا بگیریم.

 

همه­ی ما انسانها از ترکیب منحصر به فردی از استعداد، اشتیاق و بصیرت آفریده شده­ایم و به این دنیا آمده­ایم که آنها را به یک سطح عالی برسانیم.

 

وقتی بدونیم که رفتار هرکدام از ما انسانها روی چه چیزهایی اثر داره و هر نفر ما می­تونه با تفکر و اقدامات عالی با عث تغییرات مثبت در جهان بشر آن وقت بیشتر متوجه حرکات، رفتار و گفتارمان هستیم.

 

 

اثر موجی به این معنی است که" هرگاه که پیشرفت مثبتی را در زندگیمان خلق کنیم، موج­های مثبتی ایجاد می­شود که در اطرافمان پخش می­شود، درست مثل زمانی که سنگریزه ای در آبگیر می­افتد و اثرات مختلفی ایجاد می­کند."

 

پس ما می­توانیم با انجام کارها و اقدامات کوچک مثل لبخند زدن ، کمک کردن، رفتار دلسوزانه و همدلی با دیگران، اثرات موجی مثبتی ایجاد کنیم که باعث ایجاد تغییرات بزرگ و سازنده در جهان شود.

 

اثرات مثبت زندگی کردن با برتری خفیف:

 

هدف اصلی از سرمایه گذاری روی خودمان این است که " چگونه فکر کنیم و به چه چیزی فکر کنیم؟"

 

وقتی یادبگیریم که هر روز اقدامات درست انجام بدهیم و عادتهای خوب را در زندگی پرورش دهیم و افکار مثبت داشته باشیم و درباره­ی خودمان احساس ارزشمندی بکنیم، نتایج خوبی عاید ما می­شود.

 

 

زمانی که شیوه­ی زندگی کردن ما بر اساس اصول " برتری خفیف" شکل می­گیرد و مــــتوجه می­شویم که خودمان مسئول راههای مسیر زندگی­مان هستیم و کم کم عادت­های مفید را جایگزین عادات قبلی می­کنیم، پیامی را به ضمیر ناخودآگاه خود می فرستیم که" بله من هستم و می­توانم موفق شوم."

 

موفقیت تحقق تدریجی یک هدف ارزشمند است، لحظه­ای که ما انسانها خود را متعهد به انجام کارهای درست می کنیم و در جهت اهداف و برنامه­های خود حرکت می­کنیم مشیت الهی نیز به جریان می­افتد و انواع و اقسام رویدادها برای کمک رساندن به ما، اتفاق می­افتند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           

 

 

message نظرات شما

شما دسترسی به بخش نظرات ندارید!

محصولات مرتبط